• h-0.jpg
  • h-1.jpg
  • h-2.jpg
  • h-3.jpg
  • h-4.jpg
  • h-5.jpg
  • h-6.jpg
  • h-7.jpg
  • h-8.jpg

II. Vánoční akademie

II. VÁNOČNÍ AKADEMIE 

22.12.2015

Už jen dva dny….   A potom….  Myslíme, že každému je jasné, na co se většina z nás těší a co netrpělivě vyhlíží. Za dva dny bude každý z nás sedět u štědrovečerní tabule a čekat až uslyší zazvonění vánočního zvonečku. Pak se podíváme ke stromečku, to abychom zjistili, jak hodně jsme byli tento rok hodní a jestli jsme si zasloužili nějaký ten dáreček. Než však nastane tento den, oslavíme si Vánoce společně ve škole. Sezvali jsme proto naše rodiče, babičky, dědečky, sourozence, kamarády, bývalé paní učitelky, to aby s námi strávili předvánoční čas, zhlédli připravený program a ochutnali námi uvařený bramborový salát a přinesené vánoční cukroví. A už nyní prozradíme, že se nás sešlo požehnaně.

Po přivítání přítomných paní ředitelkou a našimi deváťáky jsme se pohodlně usadili na židličky a akademie mohla začít. Zapojili jsme se všichni. Připravili jsme si básničky, písničky, kouzelnická čísla, fyzikální pokusy, vtipné scénky, taneční vystoupení. Každý mohl předvést něco, v čem si myslí, že vyniká a co mu jde. A bylo na co se dívat. Atmosféra byla uvolněná a nálada radostná. Některé výstupy prověřily dostatečně bránice přítomných, u některých (týká se to hlavně kouzelnických čísel) jsme si mohli hlavy vykroutit. Poté jsme si zazpívali koledy za doprovodu piana a následně se zhostili rolí dobrých hostitelů a předložili všem přítomným náš vynikající bramborový salát s kouskem sekané. Sladkou tečkou pak bylo napečené cukroví. Poté jsme se přemístili na chodbu k našemu velestromečku, kde na nás čekaly vánoční dárečky. Každý z nás pod stromečkem nalezl nějakou pěknou knihu, která byla Ježíškem vybrána dle našich čtenářských schopností a zálib. Nezůstalo však pouze u tohoto dárku, a tak když jsme si prohlédli i ty zbývající a popřáli si krásné svátky, pak jsme se teprve rozešli do svých domovů. Součástí akademie byla již jako tradičně štědrodopolední hostina a rozdávání dárečků.

 A VÁM VŠEM PŘEJEME POKLIDNÉ A POHODOVÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY!

žáci a pedagogové ZŠ