• h-0.jpg
 • h-1.jpg
 • h-2.jpg
 • h-3.jpg
 • h-4.jpg
 • h-5.jpg
 • h-6.jpg
 • h-7.jpg
 • h-8.jpg

Činnost školy

Vysvědčení 2022 (červen 2022)

Poslední den školního roku je ve znamení vysvědčení a loučení s některými žáky. Letos nás opouštějí 4 žáci z devátého ročníku a jedna žákyně z pátého ročníku. Přejeme jim hodně úspěchů v nových školách. Všem žákům, učitelům i rodičům přejeme hezké prázdniny.

 Loučení s žáky, kteří ukončili docházku do naší školy.

              Paní ředitelka předává dárky na památku žákům devátého ročníku.

             Třídní učitelky předávají vysvědčení svým žákům.

Vyhodnocení výtvarné soutěže (červen 2022)

Obecní úřad Lázně Libverda vyhlásil výtvarnou soutěž pro žáky na téma "Libverdské vyhlídky". Soutěže se účastnili žáci třetích až devátých ročníků a vznikaly opravdu hezké obrázky. Nejhezčí práce budou otisknuty na nově připravované turistické příručce pro návštěvníky Lázní Libverda. Ceny pro vítěze i všechny účastníky soutěže přišel osobně předat pan starosta Ing. Jan Pospíšil.

 Pan starosta hodnotí zapojení žáků do výtvarné soutěže.

                                Pan starosta předává odměny nejlepším autorům obrázků.

Návštěva Levandulovny v Raspenavě (červen 2022)

V úterý 21. 6. 2022 jsme se vypravili na exkurzi do Levandulovny v Raspenavě. Malá soukromá levandulová farma se věnuje pěstování a zpracovávání levandule. Pracovnice farmy pro nás připravili poznávací dopoledne plné her a praktických činností. Získali jsme informace o pěstování levandule, seznámili jsme se s její podobou, vůní i chutí. Vyzkoušeli jsme si pletí levandulového záhonu a navštívili jsme sušárnu nejen levandule, ale i dalších voňavých bylin. Vyrobili jsme si levandulové mýdlo. Povozili jsme se na malém traktůrku. V závěru jsme navštívili zpracovatelskou dílnu a maličký obchůdek s levandulovými výrobky. Krásné dopoledne jsme zakončili nákupem levandulového sirupu.

  Úvodní seznamovací hra a čichové poznávání bylinek.

  Hrajeme tematické hry a zkoušíme pletí levandulového záhonu.

  Jedna skupina provádí objížďku farmy na traktůrku a druhá skupina vyrábí levandulové mýdlo.

 Úžasná půda - sušárna bylinek a krásné vyprávění o historii budovy.

  Zpracovávání květů levandule a rozkošný obchůdek s levandulovými výrobky.

 Návštěva Jizerskohorského Technického muzea (červen 2022)

Velmi silné zážitky jsme si přinesli dne 14. 6. 2022 z návštěvy Jizerskohorského muzea v Bílém Potoce pod Smrkem. O existenci muzea jsme věděli, ale uvnitř téměř nikdo z nás nebyl. O to větší bylo překvapení z nádherných expozic, které zaujaly kluky i děvčata. Technické exponáty vyprávěly o historii našeho regionu a pan Ing. Pavel Šercl byl výborným průvodcem. Zejména nás fascinovaly stroje v chodu. Také ekologické chování našich předků nás překvapilo. Muzeum je velice zajímavé a určitě se do něj ještě někdy v budoucnu vypravíme. 

 Cíl našeho výletu: Jizerskohorské technické muzeum v Bílém Potoce pod Smrkem

  Pozorně sledujeme výklad v první expozici Jizerskohorského Technického muzea.

 Přetlaková komora zaujala chlapce, stajně jako dívky.

  Model železnice byl dokonalý a opravdové letadlo s možností vstupu do pilotní kabiny také.

Školní výlet  (červen 2022)

Na závěr letošního školního roku 2021-2022 jsme naplánovali poznávací výlet do Prahy. Paní učitelka Sandra Dražilová vybrala nejkrásnější trasu nazvanou "Královská cesta", která nás vedla z Námětí Republiky až na Pražský hrad. Cestou jsme všichni plnili úkoly, a obdivovali krásy historického centra našeho hlavního města. Počasí nám přálo a nikdo se opravdu nenudil. Velkou odměnou a překvapením, byla možnost prohlídky vnitřních prostor Katedrály svatého Víta. Putování Prahou bylo krásné, ale současně i náročné. S radostí jsme odpoledne nastoupili do autobusu a těšili se zase zpět domů. 

Naše škola na výletě v Praze. 

Gastroden (květen 2022)

V pátek 6. května vyrazili žáci 2. stupně naší školy na akci s názvem Gastroden. Jednalo se o akci, na níž žáci a zaměstnanci SŠHL Frýdlant prezentovali především potravinářské obory své školy. Došlo tak na ochutnávky pekařských, řeznických a kuchařských výrobků, prezentaci partnerských firem a ukázky kuchařského umění. Pro návštěvníky zde byly připraveny různé aktivity, soutěže, které si mohli vyzkoušet. Získali jsme tak větší představu o oborech, které SŠHL Frýdlant pro své budoucí studenty nabízí.

                                                         Návštěva našich žáků v SŠHL Frýdlant na akci Gastroden.

                                                   Vyzkoušet si žáci mohli i praktické činnosti, jako je podojit krávu nebo řídit traktůrek.

                                                    V závěru dopoledne byly na programu hry a společné fotografování.

Návštěva čarodějnice Hedviky (duben 2022)

Je pátek 29. dubna, blíží se Filipojakubská noc a my jsme měli nevšední návštěvu. Dorazila k nám totiž slovutná čarodějnice Hedvika. Měla pro nás připraveno pár úkolů a aktivit. Procvičili jsme si navigaci, to abychom i my zítra správně trefili k těm čarodějným ohňům. Vyluštili šifru na elixír krásy, vlastníma rukama zachránili pár „ingrediencí“ z čarodějné polévky, vyřadili ze hry pár Hedvičiných konkurentek a přesnou střelou vyzkoušeli naši šikovnost při manipulaci s násadami od košťat. Odměnou nám poté byl krásně opečený buřtík na našem ohništi. „Letu zdar!“ ????

 Čarodějnice hedvika a celá naše škola.

                                                                          Splnili jsme úkoly čarodějnice Hedviky a odměnou nám byly opečené buřtíky.

 Medové jaro 2022 (duben 2022)

Tak konečně nám covid-19 dovolil účastnit se populární akce "Medové jaro", kterou tradičně pořádá Dům dětí a mládeže v Novém Městě pod Smrkem pod vedením paní magistry Yvety Svobodové. Opět jsme s radostí přijeli načerpat velikonoční náladu. Všichni jsme si ozdobili medové perníčky, nazdobili kraslice, vyrobili velikonoční dekoraci z přírodnin a prohlédli si včelařskou výstavu. Zdobili malí i velcí a nálada byla skvělá. 

                                             Zdobení kraslic barevným voskem.

                                                                Zdobení medových perníčků bílkovou polevou.

Návštěva školního statku Frýdlant (březen 2022)

Ve středu 23. března 2022 jsme navštívili Školní statek Frýdlant. Podrobnosti a více fotografií najdtete v kapitole  Ekoškola.

Školní statek Frýdlant - výběh pro krávy s telátky.

Masopust 2022

Letošní masopustní úterý připadlo na krásné datum 1. března. S velkým nadšením se zapojili všichni žáci i učitelé. Masky byly nápadité, jídlo pestré a moc dobré. Prožili jsme příjemné dopoledne, na které budeme s radostí vzpomínat. Děkujeme maminkám za napečené dobroty.

   Všechny masopustní masky dětí i dospělých

Návštěva Severočeského muzea v Liberci

Ve čtvrtek 3. února 2022 jsme navštívili Severočeské muzeum v Liberci, kde jsme si prohlédli výstavu Krása a užitek, která byla spojena s malými pracovními dílnami pro děti. Nově otevřená budova muzea nás ohromila krásou a vkusným spojením prvků moderní a historické doby. Žáci obdivovali exponáty i s nadšením využívali pohybové a interaktivní prvky, které expozice nabízí. V dílničkách se aktivně zapojily i učitelky a s chutí sobě vlastní spolu s dětmi zdobily barvami skleničky. Velmi příjemná průvodkyně nás provedla výstavou a my jsme tak prožili úžasné dopoledne, kdy jsme spojili učení, zábavu i tvůrčí činnost. Vřele všem doporučujeme navštívit nově otevřené muzeum, je tam mnoho zajímavého pro malé i velké.

                                        Vstupní hala muzea. První expozice, aktivita se dřevem - sestavování židličky.

                                                 Zdobení skleniček. Zapojili se všichni žáci i dospělí. Máme krásnou památku na muzeum.

Vánoční posezení 2021

Opět je tu konec kalendářního roku a my jsme prožili další koronavirovou besídku bez rodičů. Společnými silami jsme si připravili pohoštění i program. Cukroví jsme pekli ve škole, ale pomohly nám i maminky, které poslaly vzorky svého umění. Bramborový salát připravili žáci prvního stupně pod vedením paní učitelky Palmeové. Vánoční stromek byl obklopen spoustou dárků. Mladší žáci nás pobavili vystoupením. Všichni si zasoutěžili ve vánočních hrách, které připravily učitelky. Venku vládlo nádherné mrazivé počasí, které slibovalo krásné vánoční svátky.

                                Vánoční besídka, která je opět bez rodičů.  Vystoupení mladších žáků s pásmem vánočních písní a básní potěšilo všechny.

                                                                      Naše cukroví.  Opravdu vánoční počasí.  Náš stromeček.

 Tak už jsou tu zase...

Rok uplynul a další covidový Mikuláš se svou družinou byl u nás ve škole. I tento rok byla v Lázních Libverda zrušena akce "Vánoční strom". Proto jsme i letos dopřáli našim žákům radost z návštěvy Mikuláše, andělů a čertů. Nejstarší žáci tak potěšili ty mladší a společně jsme si užili tuto předvánoční tradici.

 Mikuláš, andělé a čerti jsou připraveni na akci.

Žáci 4. a 5. třídy s Mikulášem, anděly a čerty.

                                          Nejmladší a nejstarší žáci s Mikulášem, anděly a čerty.

Halloween 2021

Poslední den před podzimními prázdninami jsme prožili ve znamení původně keltského svátu Halloween. Paní ředitelka připravila pro žáky plno zajímavých aktivit. Žáci se seznámili s historií svátku. Ve skupinkách postupně zpracovávali dýně na tradiční ozdobné svítilny, ale také na chutnou dýňovou polévku. Upekli si brownies a v dobré náladě ozdobili školní zahradu svými výrobky. 

Halloween - příprava dýňové polévky a čokoládového moučníku brownies.

                                               Halloween - dlabání dýní na strašidelné lucerny a výsledek práce.

 

  Vysvědčení 2021

Poslední den školního roku je vždy vytoužený. Všichni prožíváme slavnostní chvíle spojené s předáváním vysvědčení a prožíváme velikou radost ze začátku prázdnin. Tak ať jsou dlouhé a příjemné. 

Předávání vysvědčení

Ukaž - radost z vysvědčení.

Čtenářský pětiboj

Ve středu 28. dubna 2021 jsme za krásného slunečného počasí absolvovali "Čtenářský pětiboj" věnovaný nadcházejícím čarodějnicím. Zábavné dopoledne plné čarodějných a kouzelnických úryvků z knih připravila paní učitelka Sandra Dražilová, která je sama autorkou kouzelných knih pro děti. Žáci celé školy vyhledávali kouzelné texty, plnili úkoly a vzájemně spolupracovali. Malým pomáhaly učitelky i asistentky, velcí pracovali samostatně. Čtenářský pětiboj byl příjemným zpestřením dne, kdy se všichni účastnili a nikdo neprohrál. Malá odměna čekala na každého účastníka. 

                                          Soutěžní zápisník, do kterého se zapisují splněné úkoly.

                    Práce chlapeckého soutěžního týmu 

                                                               Práce dívčího soutěžního týmu

  

 Sváťovo divadlo

V pátek 23. dubna 2021 jsme u nás ve škole po dlouhé době mohli přivítat trochu kultury. Přijelo k nám Sváťovo loutkové divadlo, které potěšilo malé i velké diváky. Klasické divadlo s dřevěnými loutkami nás opravdu okouzlilo. Pohádka, hudba i soutěže pro děti byly příjemným zpestřením a milým zakončením pracovního týdne. Panu Svatoplukovi i jeho děvčatům děkujeme za moc pěkné představení a ve vzpomínkách si jejich návštěvu dlouho uchováme. Bylo to prima. 

Sváťovo loutkové divadlo

Sváťovo loutkové divadlo

Děti si prohlížejí loutky po představení

První setkání s ovládáním loutky

 

Masopust 2021

I v těžké době covidu-19 jsme ve škole uspořádali malou masopustní veselici. Tradičně jsme si všichni, žáci i učitelé, vyrobili masky, připravili pohoštění a vymysleli program. Masopustní úterý bylo naplněno učením i zábavou a všem se moc líbilo. V době tak chudé na hezké zážitky jsme se pokusili vytvořit trochu kultury a společenské zábavy.

Masopustní masky 16. 2. 2021

 

Vánoční besídka 2020

Letošní besídka probíhala odlišně od zavedených velkpolepých akademií z minulých let. Proběhla jen v úzkém kruhu učitelů a žáků, bez zpěvu koled a různých vystoupení. Na besídce jsme si připomněli starobylé vánoční zvyky a příběhy, prohlédli jsme si záznamy z minulých besídek a zavzpomínali na veselejší časy. Nadílka pod stromečkem ale nechyběla a také radost z dárků se dostavila.

Krájení jablíček - Kolománek bude příští rok zdravý.

Házení pantoflí - kam se příští rok dostanu?

Radost z dárků pod stromečkem

Jak byl u nás ve škole Mikuláš.

Protože koronavirová doba ovlivňuje celý náš život, museli jsme si návštěvu Mikuláše připravit jinak. Velkým žákům bylo líto, že jejich mladší spolužáci přišli o krásnou akci "Rozsvícení vánočního stromu", kde se každoročně setkávají s čertem, andělem a Mikulášem, a tak pro ně připravili návštěvu Mikuláše sami. Za pomoci učitelek se oblékli do masek a v pátek poslední hodinu přišli za mohutného zvuku železného zvonce do třídy nejmladších žáků. Nadílka nevynechala nikoho a všichni se dobře bavili. Děkujeme Štěpánovi, Pavlovi i Tomášovi. Byli jste skvělí.

Mikuláš s andělem

Mikuláš naděluje dětem dobroty.

Čert Pavel, Mikuláš Štěpán a anděl Tom

 

 

Poslední den školního roku 2019-2020  

Náš Ekotým se loučí se školou a těší se na prázdniny.

Rozloučení se školním rokem  na Obřím sudu

V pátek 26. 6. 2020 jsme zakončili školní rok netradičně výletem na Obří sud, kde jsme si společně pochutnali na výborných palačinkách s borůvkami. Školní výlet po krásách naší vlasti si musíme z důvodu koronaviru nechat na příští školní rok. 

Návštěva Obřího sudu a mlsání palačinek.Návštěva Obřího sudu a mlsání palačinek.

 

Návštěva zahraničních studentů

V pondělí 2. března 2020 jsme v naší škole uvítali zahraniční studenty, kteří v rámci studia v různých městech USA navštívili Českou republiku. Prožili jsme moc příjemné společné dopoledne, kdy jsme si procvičili angličtinu. Pro vzácnou návštěvu jsme připravili pohoštění, nacvičili písničku v různých světových jazycích a natrénovali anglické věty, kterými se žáci představovali a navazovali rozhovor s cizinci. Na oplátku si naše zahraniční návštěva připravila věty v češtině, různé hry pro naše žáky a společně jsme si užili spoustu legrace. Pro naše žáky to byla zajímavá zkušenost a první praktické využití angličtiny v reálu.

Skupina zahraničních studentů

Skupina zahraničních studentů

Naši žáci hledají na mapě USA města, ve kterých studenti studují.

Žáci plní zábavné úkoly, které si pro ně zahraniční studenti připravili. Pokyny byly pochopitelně v angličtině.

Žáci plní zábavné úkoly, které si pro ně zahraniční studenti připravili. Pokyny byly pochopitelně v angličtině.

Žáci plní zábavné úkoly, které si pro ně zahraniční studenti připravili. Pokyny byly pochopitelně v angličtině.

A to už je závěr dopoledně, poděkování a loučení. Bylo to moc fajn. Goodbye.

 

Masopust 2020

Úterý 25. února jsme opět věnovali celé dopoledne oslavě masopustu. Děti s paní učitelkou Palmeovou připravily pohoštění. Hodné maminky (paní Čapková a paní Martinková) nám upekly sladké i slané dobroty. Za to moc děkujeme. Všichni jsme si připravili masky a pak nastalo dopoledne plné smíchu, dovádění, tance a her. Pěkně jsme si to všichni užili, což dokládají i přiložené fotografie. 

Příprava pohoštění pod vedením paní učitelky Palmeové.

Příprava pohoštění pod vedením paní učitelky Palmeové.

Paní učitelka Monika připravuje sladké pečivo, ale je už v masce.

Manželé Simpsonovi v podání paní učitelky Veroniky a Moniky.

Vysmátý pan učitel - neohrožený kovboj.

Učitelé v maskách: Veronika, Milan, Monika, Markéta a paní ředitelka Gábina.

Paní učitelka Gábina věští budoucnost.

Paní doktorka se sestřičkou v podání paní ředitelky a paní učitelky Jarmilky.

Naše zdravotnice v akci - operace pacienta Ladislava.

Šílená tělocvikářka Petra.

Aleš v masce indiána.

Čerti z pekla - Lumír s Ladislavem

Odvážný hasič Vojta

Pavoučí žena - Vendulka

Veselá beruška - Kačenka

Nejmenší čaroděj Mireček

Drak Tomáš, kterému tentokrát chyběla princezna

Příslušníci armády - Lukáš a David

Kočičky Alenka s Petrou

Kostlivec Kolománek a snaha zdravotnice o navrácení života.

Bílá paní Hanka a malíř Pavel. Bílá, bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila?

Bylinkář Tomáš v boji se zdravotní sestřičkou o koš léčivé levandule.

Černé morče - Laduška

Smrťák - Martin

Čarodějnice - Daniel

Oceněné masky

A to jsme my všichni dohromady v maskách a s dobrou náladou.

 

Zimní výtvarné činnosti

I během letošní zimy jsme se nechali inspirovat a vznikly velice zdařilé výtvarné práce. Pod vedením šikovných učitelek tvořili žáci všech ročníků a výsledky máte možnost posoudit. Část prací tvoří výzdobu tříd a školních chodeb. Další výkresy poputují do výtvarné soutěže s názvem "Moje oblíbené místo v Libereckém kraji".

Práce nejmladších žáků - ptáčci v zimě

Kresba křídou - sněhulák

Malba - sněhulák

Malba - paní Zima

Kombinovaná technika - zimní město

Kombinovaná technika - strakapoud na bříze

Vystřihování a lepení - mroži

Kolorovaná kresba - Ještěd - výkres do soutěže

Akvarel - bílí tygři v ZOO Liberec - výkres do soutěže

Kolorovaná kresba - rozhledna Frýdlant - výkres do soutěže

Kolorovaná kresba - kolonáda Lázně Libverda - výkres do soutěže

Kolorovaná kresba - Hejnice bazilika - výkres do soutěže

Tři vitráže - Liberec terminál, ZOO Liberec, bazilika Hejnice, tři práce do výtvarné soutěže

 

Palačinkový den

Tak máme za sebou první pololetí. Poslední den prvního pololetí jsme si zpříjemnili palačinkovým mlsáním. Žáci druhého stupně v hodinách pracovního vyučování pod vedením paní učitelky Jarmily Palmeové usmažili palačinky a naplnili je zavařeninou, kterou si v rámci "rybízového dne" v loňském roce sami vyrobili ze školního rybízu. Palačinky byly příjemnou svačinkou pro žáky i učitelky. Společné mlsání osladilo rozdávání vysvědčení.

Paní učitelka smaží a žáci plní palačinky.

Příprav palačinek se s chutí účastnily i naše asistentky.

A takto palačinky chutnají dětem. 

A takto palačinky chutnají dětem.

 

Vánoční akademie 2019

V pátek 20. prosince jsme si společně s rodiči a příbuznými užili vánoční akademii. Všichni jsme prožili krásné vánoční dopoledne. Žáci s učitelkami připravili program i pohoštění a rodiče vše náležitě ocenili. Nálada byla výborná a všichni si užívali slavnostní atmosféru. Poděkování patří žákům, kteří poctivě nacvičovali a perfektně předvedli, co se naučili, maminkám, které napekly cukroví a všem, kteří přišli sdílet s námi krásné dopoledne. Do nového roku přejeme vše nejlepší.

Průvodní slovo měla Denisa s Tomášem - Vánoční akademie 2019

Vánoční akademie 2019 - vystoupení mladších žáků

Vánoční akademie 2019 - vystoupení nejstarších žáků - Vánoce v pravěku

Vánoční akademie 2019 - Pavel v roli mamuta

Vánoční akademie 2019 - vystoupení starších žáků - Piráti z Karibiku

Vánoční akademie 2019 - vystoupení starších žáků - Piráti z Karibiku

Vánoční akademie 2019 - Pohádka o zmrzlém králi

Vánoční akademie 2019 - Pohádka o zmrzlém králi

Vánoční akademie 2019 - Pohádka o zmrzlém králi

Vánoční akademie 2019 - Pohádka o zmrzlém králi

Vánoční akademie 2019 - Pohádka o zmrzlém králi

Vánoční akademie 2019 - Pohádka o zmrzlém králi

Vánoční akademie 2019 - mladší žáci s anglickou písničkou

Vánoční akademie 2019 - mladší žáci s anglickou písničkou

Vánoční akademie 2019 - publikum

Vánoční akademie 2019 - zvoneček svolává děti k rozdávání dárků pod stromečkemVánoční akademie 2019 - rozdávání dárků pod stromečkem

Vánoční akademie 2019 - rozdávání dárků pod stromečkem

Vánoční akademie 2019 - radost Ladušky z krásného vánočního dárku

 

Jak jsme prožili "Rozsvícení vánočního stromu" 

30. listopadu jsme se účastnili akce "Rozsvícení vánočního stromu". Mladší žáci nacvičili pásmo písní a básniček pro Mikuláše a spolu s dětmi ze školky zazpívali koledu za doprovodu opravdového orchestru. Dospělí (učitelky, asistentky i pan učitel) prodávali ve stánku výrobky, které celý podzim chystali učitelky i žáci. Atmosféra byla radostná, při rozsvícení vánočního stromu začal dokonce padat sníh. Vůz tažený koníkem přivezl Mikuláše, anděla i obávaného čerta. Děti si spolu s rodiči akci velmi užily a čerta se ani nebály.

Stánek s našimi výrobky a zaměstnanci školy při prodeji.

Mladší žáci prezentují pásmo písní a básní pro Mikuláše.

Mladší žáci prezentují pásmo písní a básní pro Mikuláše.

Mladší žáci prezentují pásmo písní a básní pro Mikuláše.

Příprava předmětů k prodeji na "Rozsvícení vánočního stromu"

Celý podzim žáci i učitelky a asistentkami pomalu připravovali výrobky určené k vánočnímu prodeji. Sušili jsme houby, ovoce, loupali ořechy. Později pekli cukroví a nakonec jsme 26. listopadu věnovali celé dopoledne vánočním dílnám, kde jsme vyráběli rozmanité vánoční předměty a vytvářeli balíčky s cukrovím či sušenými plody. Zboží se bude prodávat 30. listopadu na "Rozsvícení vánočního stromu". Výtěžek akce použijeme na školní výlet. Přijďte si něco koupit a podpořte svou přítomností na akci i nejmladší žáky při vystoupení.

Paní ředitelka balí s dětmi cukroví.

Paní učitelka při práci s vrtačkou.

Žáci navlékají houbičky na ozdobu sklenic se sušenými houbami.

Paní asistentka radí dětem, jak zdobit háčkované stromečky.

Ukázka výrobků: dřevěné betlémky, andílci ze šišek, ručně tištěné polštářky, sušené houby, provázkový měsíc a kočky, skřítci.

 

  Medová snídaně

Ve středu 16. 10. 2019 jsme začali vyučování poutavým vyprávěním o včelách a včelařství. O včeličkách nám vyprávěla Mgr. Yveta Svobodová, která je ředitelkou Domu dětí a mládeže v Novém Městě pod Smrkem. Kromě toho je také zapálenou včelařkou. Pro děti připravila mnoho informací o včelách, hry a soutěže. Během přednášky jsme všichni posnídali chléb s máslem a medem, který nám moc chutnal.

Pravý včelí med na medovou snídani

 

Podzim ve škole

Tak nám začíná podzim a šikovné děti s ještě šikovnějšími učitelkami podzimně vyzdobily školu. Ježečky vyráběli mladší žáci a tak se jim povedly, že je zveřejňujeme, aby je všichni viděli. Pavouky v síti zase vytvářeli starší žáci a můžete je vidět na školní zahradě v rozích pergoly.

Ježečky vyráběli nejmladší žáci ze smrkového dřeva, hřebíků a přírodnin.

Starší žáci vyráběli pavouky na pavučině ze dřeva a vlny.

Paní učitela vyzdobila dveře podzimní vílou.

Dveře ozdobené podzimními motivy.

Veselý strašák

Podzimní variace z listí a přírodnin 

Den IZS 2019

V pátek 13. září jsme opět věnovali dopoledne návštěvě Frýdlantu, kde na náměstí probíhala přehlídka práce IZS - integrovaného záchranného systému. I když vojenská, policejní, hasičská a záchranářská technika nadchla více chlapce, své si našly i dívky. Děti se zájmem sledovaly ukázky práce hasičů i policie a s chutí si prohlížely auta, motorky a různou techniku.

Náměstí ve Frýdlantu - Den IZS

Policejní auto

Děvčata v mobilní centrále

Policejní motocykl a Martin

Kabina hasičského auta

Stánek vojáků se zbraněmi

Vojenský stánek a malí vojáci

Zkouška znalostí malých cyklistů

Auto městské policie

Začátek školního roku 2019 - 2020

Jako každé září začínáme nový školní rok prací na naší školní zahradě. Během prázdnin vše zarostlo a volalo po údržbě. Žáci i učitelé se vrhli do práce a během dvou dnů byla zase zahrada krásná a pěkně upravená. Po práci jsme se odměnili, též již tradičně, návštěvou kolonády a pochutnali jsme si na zmrzlině. 

Zeleninová školní zahrádka

Květinová školní zahrádka

Sklizeň brambor

Krásně vypletá zahrada

Žáci pečují o záhon růží.

Krásně upravená obytná zahrada.

Zmrzlinový konec školního roku 2019

Tak zítra je vysvědčení, dnes tedy končíme rok zmrzlinovým pohárem na kolonádě a dováděním na hřištích lázeňského parku. Nálada i počasí je výborné. Těšíme se na prázdniny. Hurrráááááá.

 

Pasování prvňáčků na čtenáře 2019

Velkou událostí pro žáky prvního ročníku je pasování na čtenáře, písaře a počtáře. Letos proběhlo ve středu 26. června. Všichni tři adepti složili zkoušku a byli pasováni. Obdrželi malé dárečky a také uznání svých spolužáků. Přejeme jim mnoho úspěchů i vdalších letech školního vzdělávání.

 

Školní výlet 2019

Školní výlet na zakončení školního roku je událost, na kterou se těší žáci již od září. V letošním roce jsme zopakovali velmi úspěšný výlet z loňska. Mirakulum dětem učarovalo, a bylo jejich přáním jet znovu do Lysé nad Labem. V bývalém vojenském prostoru sovětské armády Milovice je vytvořen ohromný zábavný areál pro děti i jejich rodiče. Je zde zábava na celý den a my jsme si to opět užili. Počasí bylo horké a tak nám bylo nejlépe ve vodním světě. 

 

 Rybízový den 2019

Konec školního roku znamená mnoho. Žáci píší závěrečné písemné práce, chystá se vysvědčení a ve vzduchu jsou cítit prázdniny. Na zahradě všechno kvete a také právě dozrál rybíz. Ten se pochopitelně, ještě něž se škola na dva měsíce uzavře, musí zpracovat. A tak jsme v posledním školním týdnu uspořádali "Rybízový den". Rybíz jsme očesali a využili. Společnými silami jsme vyrobili rybízovou zavařeninu na vánoční cukroví, výbornou rybízovou šťávu a rybízový koláč.

 

Stromy Jizerských hor

Ve čtvrtek 13. června jsme vyměnili část vyučování ve škole za učení v lese. Manželé Hovorkovi připravili pro děti krásné dopoledne věnované přírodě, konkrétně stromům našich Jizerských hor. Nejdříve se děti učily poznávat druhy stromů, jejich plody a typické znaky. Plnily tematické úkoly a hrály hry. Pak jsme se všichni přesunuli do lesa, kde jsme se učili sázet stromky. Akce byla velmi pěkná a líbila se dětem i učitelům. Děkujeme!

 

Liberecké letiště 2019

Zachraňujeme s Kryštofem

Velmi zajímavou akcí školy, byla návštěva libereckého letiště, kde jsme absolvovali školení první pomoci. Děti i učitelky se zde sešly s posádkou vrtulníku letecké záchranné služby. Měli jsme možnost si prohlédnout vybavení vrtulníku a pak jsme se učili provádět resuscitaci raněného cyklisty. Seznámili jsme se s aplikací Záchranka do telefonu. Někteří si vyzkoušeli i roli pacienta transportovaného vrtulníkem. Všem se akce moc líbila.

 

 

Poděkování firmě NOVUS Raspenava s.r.o. 17. 4. 2019

Chtěli bychom poděkovat firmě NOVUS za dárky, které jsme od nich dostali v rámci jejich projektu "Slavíme 25. výročí 25 dobrými skutky". Krásná velká rohožka a flipchart tabule najdou v naší škole uplatnění a my máme velkou radost. Děkujeme.

 

Medové jaro 2019

 V pátek 12. dubna jsme navštívili jednu z nejkrásnějších akcí v roce Medové jaro. Tuto akci pořádá Dům dětí a mládeže v Novém Městě pod Smrkem Roroš. Akce je pojatá jako velikonoční dílničky. Žáci si zde malují vajíčka, zdobí perníčky, nebo vytváří z přírodnin velikonoční dekoraci. Kromě toho máme všichni možnost nasát velikonoční atmosféru. Akce se nám vždy moc líbí, a ani ta letošní nebyla výjimkou.

 

Ovoce do škol 2019

Ve čtvrtek 11. dubna jsme ve škole věnovali jednu vyučovací hodinu příjemné akci. Celý rok naše škola odebírá pro své žáky ovoce a zeleninu a jednou za rok je možnost objednat koš tropického ovoce. Ten jsme právě obdrželi a společnými silami jsme zpracovali toto ovoce na několik druhů tropických koktejlů. Využili jsme recepty z internetu i vlastní fantazii. Kromě poznání i naprosto neznámých druhů ovoce jsme si také pochutnali na zdravé svačince plné vitaminů.

 

Masopust 2019

V úterý 26. února jsme celý školní den věnovali masopustnímu veselí. Všichni jsme se tento den změnili k nepoznání a radostná nálada nás provázela od začátku až do konce. K zpříjemnění celého dopoledne přispělo i masopustní občerstvení, které jsme si sami připravili, ale pomohly nám ho zpestřit i naše hodné maminky. K jídlu byly dobroty sladké i slané, zdravé i mírně nezdravé, ale to k masopustu patří. Prohlédněte si fotky a poznávejte, kdo je kdo.

 

Chlubíme se

Chtěli bychom se pochlubit naší prací. Minulý týden jsme při hodině výtvarné výchovy pracovali s nevšední chutí. Práce nás bavila a vznikly výkresy, které se nám všem velice líbily. Proto je zveřejňujeme. Potěšte se s námi. 

 

Jak si užíváme zimu

Leden nám nadělil opravdu zimní počasí a tak si děti, díky aktivní paní učitelce Veronice Záhejské, v družině opravdu užily sníh. V současné době již děti na stráních se saněmi a boby příliš často nevidíme. Mobily vytlačily sportovní aktivity ze života většiny dětí. Podívejte se, jak naše děti s radostí tráví odpoledne venku na sněhu.

Výlet ke krmelci

Každou zimu podnikáme výlet ke krmelci, kdy neseme lesním zvířatům něco dobrého. Letos to byly kaštany, mrkvičky, salát a jablíčka. Výlet jsme podnikli v pátek 25. ledna. Byla velká zima, ale děti se zahřály na blízkém hřišti, které bylo pro některé překvapením. (Více fotografií najdete v sekci Ekoškola.)

 

Vánoční besídka 2018

Jako každý rok i v tomto školním roce jsme zakončili rok 2018 tradiční vánoční besídkou pojatou jako vánoční akademie. Všichni žáci vystoupili v některém z čísel programu. Rodiče tak měli možnost shlédnout dvě pohádky s písničkami, cizojazyčná vystoupení v angličtině a němčině, pěvecké pásmo plné koled a vánočních písní. Dále pak chlapci druhého stupně připravili humorná vystoupení a soutěže. Nechybělo ani pohoštění s cukrovím, vánočkou, bramborovým salátem a sekanou. Salát vyráběly mladší děti spolu s paní učitelkou Palmeovou. Cukrovím nás zásobili rodiče, sekanou dovezla paní učitelka Foldová. V závěru besídky si děti rozbalily malé dárečky pod vánočním stromečkem. Besídka byla velmi milým setkáním dětí, rodičů a učitelů.

 

Vánoční strom 2018

Letošní advent jsme zahájili účastí na rozsvícení vánočního stromu, které se konalo v sobotu 1. prosince. Akce to byla moc pěkná a žáci prvního stupně na této akci vystoupili s čertovským pásmem písniček a básniček. Všichni jsme se pak potěšili mikulášskou nadílkou i vystoupením čerta s andělem. Výrobky dětí i učitelek se líbily a ve stánku se téměř všechny prodaly. Výtěžek prodeje si děti užijí při školním výletu. Děkujeme Obecnímu úřadu Lázní Libverda za moc hezky připravenou akci a také všem maminkám našich žáků, které se na přípravě vánočního prodeje podílely.

  

 

Vánoční ekodílny 2018

Ve středu 28. listopadu jsme celé dopoledne věnovali přípravě vánočního trhu, který bude uskutečněn 1. prosince na libverdském rozsvěcení vánočního stromu. Předvánoční ekodílny jsou tradiční školní akcí, kde žáci i učitelé vyrábějí vánoční předměty, které si můžete zakoupit ve stánku na vánočním trhu. Vy budete mít radost z krásných výrobků a my utržené peníze použijeme na školní výlet. Zveme vás tedy v sobotu 1. prosince od 16 hodin na zahájení adventu.

 

 

 

Začátek nového školního roku 2018/2019

Tak nám 3. září 2018 opět začal  školní rok. Naše škola přivítala sedm nových žáků a také pana učitele. Hned první týden jsme se všichni společně dali do práce na školní zahradě, která po prázdninách potřebovala naši péči. V pátek jsme oslavili začátek školy zábavným dopolednem, které bylo zaměřeno na stmelení kolektivu. Dopoledne jsme ukončili návštěvou lázeňské kolonády a společně jsme si pochutnali na zmrzlině.

 

 

Ekohrátky pro MŠ

Poslední akcí školního roku 2017/2018 byly Ekohrátky pro MŠ. Žáci i učitelky připravili pro děti z libverdské mateřinky zábavné a poučné dopoledne, jehož součástí bylo opékání buřtů a konzumace jídel, které připravili žáci, učitelky, maminky i paní kuchařka z MŠ. Pod dobrotami se prohýbal stůl a všichni jsme si pochutnali. Hezkou atmosféru nenarušil ani déšť, který se v závěru akce spustil. Všichni jsme odcházeli spokojení a s plným bříškem.

 

Putování za prameny a studánkami

Poslední pěší výlet v tomto školním roce jsme věnovali putování za prameny a studánkami. Dne 26. června jsme hned ráno vyrazili na cestu z Lázní Libverda do Raspenavy přes Peklo. Cestou jsme hledali studánky a prameny, pozorovali a poznávali stromy i keře a jako zlatý hřeb dopoledne jsme navštívili v Raspenavě kavárnu Domov. V kavárně jsme se setkali s našimi bývalými žáky, kteří zde pracují, a pochutnali jsme si na vynikajících dortech i zmrzlině. Po svačince a odpočinku jsme se vraceli autobusem do školy. Počasí nám přálo. Nezmokli jsme a chvílemi i svítilo sluníčko. Byl to prima výlet.

 

Lesní pedagogika

V pátek 22. června jsme se vydali do Liberce a pod vedením pracovnice Lesů ČR jsme se účastnili vyučování o lese v lese. Absolvovali jsme lesní okruh v blízkosti ZOO, kde jsme se učili poznávat stromy a zvířata. Zajímavostí  a příjemným zpestřením bylo hledání a poznávání parohů jelenů, srnců a daňků. Sympatickým kamarádem nám byla fenka loveckého psa, kterou měla naše průvodkyně s sebou. Den byl zatažený a dot studený, ale nezmokli jsme. Dětem se dopoledne líbilo a ještě se naučily mnoho nového z oblasti myslivosti.

 

Ovoce do škol 

Naše škola je zapojena do sítě škol, které dostávají pro své žáky po celý rok ovoce a zeleninu zdarma. Na konci školního roku škola dostává ovocně-zeleninový dárkový koš, který společnými silami zpracujeme a v projektovém dopoledni si ve škole vyrobíme nějaké zdravé jídlo. V letošním roce jsme z dárkového koše vyrobili výborný zeleninový salát s těstovinami a jogurtem. Ovoce z koše jsme doplnili jahodami z naší školní zahrady a děti si pochutnaly na ovocném salátku. Zapojili se všichni a výsledek byl moc dobrý.

  

Školní výlet do Mirakula

V pátek 1. června jsme oslavili MDD výletem do Mirakula v Milovicích. Jeli jsme soukromým autobusem a celý den jsme si užili na atrakcích, které jsou v Mirakulu opravdu moc pěkné. Park je veliký a každý si tam najde něco, co ho baví. Prolézačky, opičí dráhy, obří houpačky, trampolíny, malá ZOO, bludiště, prolézací hrad, horolezecká věž, tobogány a vodní svět, to všechno jsme měli k dispozici. Počasí bylo nádherné a tak děti řádily až byly celé zpocené, pak následovalo koupání a hry s vodou v úžasném vodním světě. Všem se nám to moc líbilo. Doporučujeme výlet do Mirakula třeba o prázdninách pro celou rodinu. Užijí si tam velcí i malí.

 

 Návštěva ekologického střediska Střevlik v Hejnicích

V úterý 24. dubna 2018 žáci druhého stupně navštívili ekologické středisko Střevlik v Hejnicích. Byl tu pro ně připraven vzdělávací program "Supermarket Global II", který se zabýval problematikou obalů ve světe obchodu. Žáci se tu formou hry, diskuze a praktických činností seznámili s vlivem reklamy na spotřebitele i s ekologickými dopady přemíry obalů na hospodaření s odpady.

 

Výlet na Školní statek Frýdlant

V pondělí 23. 4. 2018 jsme si vyjeli do Frýdlantu na Školní statek, kde pro nás byl připravený vzdělávací program Nejen kráva mléko dává. Tento program jsme si objednali v ekologickém středisku Střevlik se sídlem v Hejnicích. Děti prvního stupně měly možnost vyrobit si z čerstvě nadojeného mléka sýr, prošly si celý statek a se zájmem pozorovaly veškerá zvířata. Společně jsme tak prožili dopoledne plné zážitků, poznávání i zábavy. Všem se nám to velmi líbilo.

Další fotografie z akce najdete v kategorii Ekoškola.

 

Jarní úklid - Den Země

Ve čtvrtek 12. dubna jsme oslavili Den Země tradičním jarním úklidem prostor v okolí školy. Pracovali jsme na zahradě, uklízeli okolo školy, prosévali kompost, ošetřovali jsme růže, natírali dřevěné hrazení záhonů a pleli cestičky. Počasí nám přálo a společně jsme udělali hodně práce. Přesto budeme i nadále pokračovat v péči o zahradu, protože nás ještě čeká další natírání, sázení brambor, setí bylinek a údržba trávníků. Snažíme se, aby se okolí školy líbilo nám i vám.

Medové jaro - 21. 3. 2018

Letošní Velikonoce jsme zahájili výrobou velikonoční výzdoby na tradiční akci "Medové jaro", kterou již po sedmé pořádá v Novém Městě pod Smrkem Dům dětí a mládeže pod vedením paní Yvety Svobodové. Všichni jsme si tam vyrobili krásné velikonoční dekorace a nasáli jsme tam pěknou velikonoční atmosféru.

Velikonoční přípravy ve školní družině 

Také školní družina pod vedením paní Veroniky Záhejské pilně připravuje velikonoční výzdobu. Děti prvního stupně velmi rády v odpoledních hodinách vyrábějí krásné věci, ze kterých máme všichni radost. Jsou moc pěkné a děti jsou šikovné.

 

 

 Tradiční školní ples 2018

Dne 16. 2. 2018 proběhl tradiční ples, který pořádají MŠ a ZŠ Lázně Libverda. Jako obvykle byl velmi pěkný. Úvod obstaraly děti z mateřské školy dojemným tanečním vystoupením. Pokud máte zájem vidět fotky z plesu, navštivte adresu: https://www.flickr.com/photos/142308951@N04/sets/72157692900048934/. Najdete tu velké množství velice pěkných plesových fotek.

Chtěli bychom také poděkovat všem rodičům, kteří přispěli sponzorským darem na plesovou tombolu. Výtěžek z plesu je vyšší než z loňského plesu a bude věnován na školní výlet na konci školního roku.

 

 

Masopust 2018

V úterý 13. února jsme oslavili letošní masopust. Jako vždy jsme si společnými silami vyrobili pohoštění a velmi děkujeme maminkám, které poslali na přilepšenou koláčky a jiné dobroty. Děti i učitelky se tento den změnily v masopustní maškary a prožily veselé dopoledne se soutěžemi a hrami. Škoda, že právě tento den chybělo hodně dětí. 

 

Vánoční besídka 2017

V pátek 22. prosince proběhla v naší škole vánoční besídka, kterou pojímáme jako vánoční akademii. Pro rodiče i pro sebe žáci přichystali občerstvení, výzdobu a program. Každý žák vystoupil s nějakým číslem. K vidění a k slyšení byla divadelní pohádka, koledy, retro písně, kouzla, pokusy i vystoupení vizážistek. K jídlu byl tradiční bramborový salát a mnoho sladkostí. Zlatým hřebem programu bylo rozdávání dárků. Všichni byli spokojeni.

Příprava bramborového salátu

Pohádka Jak prasátko přišlo zkrátka

 

Pěvecká a taneční vystoupení

Vizážistky

Kouzelníci

Rozdávání dárků

Vánoční strom

V sobotu 2. 12. jsme se účastnili akce Vánoční strom. Učitelky prodávaly ve stánku naše výrobky a mladší žáci vystoupili s čertovským pásmem " My se čertů nebojíme". Atmosféra byla báječná a všichni jsme si to  krásně užili.

Vánoční ekodílny (30. 11. 2017)

Každým rokem začínáme adventní období našimi vánočními ekodílnami. O co se jedná? jeden den se všichni pustíme do vánočního tvoření a vyrábíme ozdobné předměty na vánoční trhy, které jsou v Libverdě spojené s rozsvěcováním vánočního stromu. Tvoří všichni, žáci i učitelky. Snažíme se o zpracování přírodnin a matriálu, který je ekologický. Výtěžek akce použijeme následně na naši vánoční besídku. 

Halloween 

Halloween není čeký tradiční svátek. Ve škole ho neslavíme. Jenže dětem se svátek líbí a tak jsme měli  halloweenskou výzdobu školy díky  Štěpánkovi a jeho šikovné mamince. Také děti v družince nezůstaly pozadu a s paní učitelkou vyrobily halloweenské symboly. Pěkné, že?

 

Školní drakiáda (20. října 2017)

Celý říjen jsme čekali na den, který by byl vhodný pro pouštění draků. Děti si přinesly draky do školy, ale větrné počasí stále chybělo. Už to vypadalo, že se drakiády ani nedočkáme, když během pátečního zamračeného dopoledne najednou vykouklo sluníčko a rozfoukal se vítr. Všeho jsme ve škole nechali, popadli jsme draky a hurá na louku. Draci pěkně létali a my jsme byli spokojení. Drakiáda se vydařila na jedničku.

 

 

Činnost školní družiny

Od září 2017 máme v družině paní Záhejskou a děti jsou v družině velmi spokojené. Nová paní učitelka hodí společně s dětmi na vycházky, hrají různé hry na školním hřišti nebo ve škole. Moc pěkné bylo minikarnevalové odpoledne. Další akce družiny budeme postupně zveřejňovat.

 

 

Setkání Ekoškol v Liberci - září 2017

Ve čtvrtek 21. září 2017 jsme s celým naším ekotýmem vyrazili na setkání Ekoškol do Liberce. Setkání se konalo v ZŠ Švermova, kde pro nás byl připraven pěkný program s výbornou svačinkou. Setkali jsme se s novými kamarády, prohlédli jsme si celou školu a načerpali jsme inspiraci pro další práci. V roce 2018 bude ZŠ Švermova I naše ZŠ obhajovat mezinárodní titul  Ekoškola, který se uděluje vždy na čtyři roky. A tak i postup obhajoby byl na programu našeho vzájemného setkání v Liberci. 

Více fotografií ze setkání Ekoškol najdete v kapitole Ekoškola.

 

Jak jsme si užili den IZS ve Frýdlantě

V pátek 15. září jsme si udělali výlet do Frýdlantu, kde složky integrovaného záchranného systému předvedly ukázky své práce. Děti se zájmem sledovaly zásah policie a služebních psů. Také hašení požáru bylo napínavé. Děti s nadšením prohlížely policejní a požární techniku, soutěžily i získávaly nové vědomosti od zdravotníků.

Počasí se během dopoledne umoudřilo a nakonec i svítilo sluníčko. Děti viděly mnoho zajímavých ukázek a také vesele utrácely své kapesné.Celý den jsme si pěkně užili a děti se vracely domů s množstvím zážitků.

 

 Ekologické vaření z úrody naší zahrady a lesa

Na naší zahradě jsme sklidili brambory, zeleninu a bylinky. K tomu jsme přidali houbový úlovek a v pátek 8. září jsme spojenými silami uvařili dva hrnce bramboračky. Pro milovníky hub byl jeden hrnec polévky s hříbky. Pro odpůrce hub byl druhý hrnec bez hub. Snědli jsme vše a moc jsme si pochutnali. 

A toto je výsledek našeho vaření. Ňam, ňam!

 

 

Projekt "Náš les"

Ve čtvrtek 7. září jsme trávili vyučovací dopoledne v lese kolem chaty Hubertky. Poznávali jsme ekosystém les a hledali jsme houby. Houbový duch lesa nám byl nakloněn a my jsme se v poledne vraceli s košíky hub a dobrou náladou.

 

Začátek školního roku 2017/2018

 V pondělí 4. září začal nový školní rok. Přivítali jsme ve škole nové prvňáčky a radostně prožili první školní den.

 

Vysvědčení - konec školního roku 2016/2017

A je tu opět konec školního roku. Všichni žáci obdrželi pěkné vysvědčení. Se třemi žáky devátého ročníku jsme se dnes rozloučili. Přejeme všem hezké prázdniny a v září se zase dáme společně do práce.

Loučení s deváťáky - Romanou, Nikolou a Jirkou

Přejeme hodně štěstí do života!

 

 

Školní výlet na Hubertku

Ve dnech 15. a 16. června 2017 jsme absolvovali nádherný školní výlet na chatu Hubertku. Počasí nám přálo a tak jsme strávili celý den v přírodě. Hráli jsme hry, plnili úkoly a poznávali krásy Jizerských hor. Spojenými silami jsme si připravovali jídlo, ale oběd jsme měli zajištěný na chatě Bártlovce. Večer jsme opékali buřty a pak už nás čekala noc na chatě. Někteří z nás spali poprvé mimo domov. Vše jsme zvládli a celý výlet se všem moc líbil.

 

 

Oslava MDD

Jak jsme prožili dopoledne 1. června 2017

Mezinárodní den dětí slavíme tradičně výletem na kolonádu Lázní Libverda. Nikdo neodolal zmrzlinovému pokušení, a tak jsme si všichni pochutnávali na té, kterou máme nejraději. Počasí nám přálo, sluníčko nám zkrášlilo zmrzlinové mlsání i příjemné odpočívání na lavičkách. Potom jsme se přesunuli do přírodní posilovny v areálu lázní, kde jsme si protáhli těla a spálili kalorie ze zmrzliny. Všichni byli spokojeni. Dopoledne bylo moc fajn.

MDD

Zmrzlinové mlsání

 

 

Třídní schůzky v závěru školního roku 2016/2017

Poslední třídní schůzka se koná 7. června od 15 hodin. Hlavním tématem jsou informace o dvoudenním školním výletu na chatu Hubertku. Dále budou podávány informace o prospěchu a chování žáků. Srdečně zveme všechny rodiče.

 

 

 

 

Program školy pro rok 2016:

 

DUBEN

 

12.4.2016 - Sférické kino ( 1. stupeň ) Infocentrum Lázně Libverda

6.4.2016 - Soutěž ve skládání puzzlí

5.4.2016 - Jak jsme se školili ... bezpečnost silničního provozu 

4.4.2016 - Zdravá 5!

 

BŘEZEN

 

31.3.2016 - Dopravní výchova

23.3.2016 - Představení Honza Krejčík - medové jaro

16.3.2016 - Chrastavská sloka

7.3.2016 - Básničkování ve škole

1.3.2016 - Školní focení

 

ÚNOR

 

26.2.2016 - Školní masopust

19.2.2016 - Školní ples na Obřím sudě

1.2.2016 - od 8:00 hod proběhne zápis do 1.třídy pro rok 2016/2017

 

LEDEN

 

29.1.2016 - Pololetní prázdniny

28.1.2016 - Pololetní vysvědčení

22.1.2016 - Cesta ke krmelci

 

Program školy pro rok 2015:

 

PROSINEC

 

22.12.2015 - Vánoční akademie ( besídka, setkání rodičů, dětí, pedagogů )

18.12.2015 - Vystoupení U Spasitele Frýdlant, Betlém, Špitálek

15.12.2015 - Setkání s klienty raspenavské dílny

 

LISTOPAD

 

18.11.2015 - Předvánoční ekodílnička

11.11.2015 - Východní Afrika - přednáška v kině ve Frýdlantu

 

ŘÍJEN

 

21.10.2015 - Návštěva městské knihovny v Hejnicích

21.10.2015 - Divadlo Fostissimo - pantomima, kino Hejnice

 

ZÁŘÍ

 

18.9.2015 - Den záchranného integrovaného systému ve Frýdlantu

 

ČERVENEC - SRPEN

 

PRÁZDNINÝÝÝ HURÁÁ :)))

 

ČERVEN

 

8.6. 2015 - Ekologická exkurse Harcov

17.6. 2015 - První část školního výletu Hejnice

18.6. - 19.6. 2015 - Druhá část školního výletu Kristiánov

24.6. 2015 - Rozloučení se školním rokem 2014 - 2015

 

KVĚTEN 

 

1.5. 2015 - Státní svátek -Svátek práce

8.5. 2015 - Státní svátek - Den vítězství - Den osvobození od fašismu

21.5. 2015 - Celodenní tajné překvapení k oslavě Dne dětí

 

DUBEN

 

2.-3.4. 2015 - Velikonoční prázdniny

8.4. 2015 - Soutěž ve skládání puzzlí - ZŠ Orlí Liberec

23.4. 2015 - Návštěva zdravotnické záchranné služby Liberec

29.4. 2015 - Akční den - oslava Dne Země spolu s MŠ v naší nově upravené zahradě 

 

BŘEZEN

 

3.3. 2015 - Bruslení II. stupeň

16.3. 2015 - Školní kolo recitace

18.3. 2015 - Chrastavská sloka

30.3. 2015 - Soutěž ve skládání puzzlí - školní kolo

31.3. 2015 - Medové jaro - celá škola

31.3. 2015 - Honza Krejčík - divadlo I. stupeň


ÚNOR

 

Jarní prázdniny

11.2.2015 - Zápis do 1. třídy

13.2.2015 - Společenský ples Obří sud

20.2.2015 - Maškarní veselice

24.2.2015 - Vyprávěnky čubičky Quidy

 

 

LEDEN

 

29.1. 2015 - Cesta za zvířátky


 

 

Program školy pro rok 2014:

 

 

PROSINEC

 

9.12. 2014 - Vánoční setkání v domě seniorů U Spasitele

 

LISTOPAD

 

7.11. 2014 - Oslavy dne Ekoškol

18.11. 2014 - Předvánoční ekodílna

 

ŘÍJEN

 

10. 2014 - Podzim na zahradě

10. 2014 - Až opadá listí z dubu

 

ÚNOR

 

4.2.2014 - Zápis do 1. třídy základní školy pro rok 2014/2015

10.2.2014 - Karneval

14.2.2014 - Společenský ples, Obří sud

2.6.2014 - IQ Landia a Planetárium - škola uspořádala pro žáky výlet do liberecké IQ Landie a Planetária. Jednalo se o podařenou akci.

11.6. - 13.6. 2014 - Školní výlet na Smědavu - ubytování v hotelu Montanie. Výlet byl určen pro všechny žáky školy.

 


 

 

Program školy za rok 2013:

 

LEDEN

 • 17.1 projektový den „Ke krmelci“ (výukový den na téma příroda v zimě spojený s přípravami krmítek pro ptáky, obnovou nástěnky s lesní zvěří a zakončený vycházkou ke krmelci v Libverdě, kam děti odnesly plody pro lesní zvěř,  které děti sami sbíraly a nosily do školy.
 •  
 • 29.1 proběhl na škole zápis žáků do 1.ročníku. Přihlásili se 3 žáci, 2 byli přijati do 1.ročníku od 1.9.2013 a u jednoho žáka proběhlo rozhodnutí o odkladu.
 •  
 • 30.1 výlet do libereckého Dinoparku (děti byly hravou formou seznámeny s různými etapami vývoje naší Země a měly možnost poznat cestování prostředky hromadné dopravy.
 •  
 • 31.1 bylo vydáno pololetní vysvědčení- všichni žáci prospěli a 7 žáků prospělo s vyznamenáním. Nikdo neměl neomluvené hodiny.
 •  
 • Do 2. pololetí přistoupili 4 noví žáci  (2., 3. a 5.ročník ZŠ)
 •  

ÚNOR

 • 6.2 projektový den „Masopust“ (výukový den na téma jarní obyčeje, který byl spojen s výrobou masek, karnevalem a výukou v maskách.
 •  
 • Ve dnech 12.-13.2 odstartoval na škole preventivní program zaštítěný oragnizacíSCIO a hrazen z financí EU peníze školám. Tématem byla prevence šikany a vztahy mezi žáky v kolektivu.
 •  
 • 15.2 proběhl tradičně na Obřím sudě ples ZŠ a MŠ  Lázně Libverda. Ples byl úspěšný. Výtěžek bude použit na akce pro děti pořádané školou.
 •  
 • 25.2- projektová hodina v rámci sociálního učení- „Veselé zoubky“- každý z žáků školy obdržel hodnotný balíček pro péči o ústní hygienu
 •  
 • 28.2 návštěva kina Hejnice na film Rango- účast všech žáků.

 

BŘEZEN

 • 15.3 výtvarná soutěž „Těšíme se na jaro“- tu pořádala ZŠ Textilanská v Novém Městě. Účast 5 žáků.
 • 18.3 školní soutěž v recitaci „Básničkování“- zúčastnili se všichni žáci školy a z každé kategorie byli vybráni nejlepší, kteří postoupili do další soutěže.
 • 20.3 soutěž v recitaci „Chrastavská sloka“. Velmi dobré umístění žáků Karla Madáka, Jiřího Leitnera, Michaela Velce a Vendulky Libenské.

DUBEN-

 • 8.-9.4 proběhla 2. návštěva pana Heráka k preventivnímu programu od společnosti SCIO
 •  
 • 11.4 přespolní běh ve Višňové, kterého se zúčastnili 4 vybraní žáci naší školy.
 • 18.4 návštěva žáků 5. ročníku a žáků 2.stupně na divadelním představení v PKO v libereckých sadech: Biblické příběhy
 • projektová výuka „VELIKONOCE ve škole“
 • V rámci hodin PČ byla založena na školní zahrádce biozahrádka k sadbě bylinek pro potřeby vaření ve škole.
 • 30.4 projektový den „Čarodějnické řádění“, který se nesl v duchu pálení čarodějnic. Děti se v maskách učily, hrály hry a den byl ukončen opékáním vuřtů na školní zahradě.

KVĚTEN-

 • 14.5 zahájení druhého projektu s polskou školou SLUNCE JE EKO- 1.setkání v Boleslawci .Slavnostní uvítání ve škole a odjezd na ekofarmu. Aktivity spojené s výukou v přírodě. Celý projekt financovala polská strana. Dopravu, stravování a vstupné. Získali jsme i materiály do školy. (zeminu, konvičky, bylinky...děti si na farmě vytvořily vonné sáčky, upekly placku a vyrobily si „lahvičku s přáním“)
 •  
 • ve 2. květnovém týdnu proběhla na škole kontrola ČŠI – vše bylo shledáno v pořádku.
 • 17.5 školní kolo soutěže v puzzlích, při kterém byli vybráni vítězové do další soutěže do Liberce
 • 22.5 Puzzle v liberecké ZŠ praktické Orlí- zúčastnilo se 6 žáků, kteří se velmi dobře umístili
 • 23.5 se uskutečnily schůzky SRPŠ
 • 24.5 dopravní výchova na dopravním hřišti ve Frýdlantě (4.ročník)
 • 27.-29.5 proběhl školní výlet na jizerskou chatu Smědavu spojený s komplexním preventivním programem EU-OPVK. Celý program byl financován z projektu EU peníze školám a jednalo se cca o částku 33000,-Kč.

ČERVEN

 • 5.6 projektový den v rámci projektu kampaně Litterless. Této kampaně jsme se zúčastnili již po druhé a za aktivní účast nám byla poskytnuta částka 9000,-, kterou jsme využili na nákup různých materiálů  a pomůcek k  činnostem v hodinách PV a VV.
 •  
 • V 1. a 2. týdnu došlo ve škole z důvodů nepříznivého počasí k zatopení šatny, kotelny a k prosakům stěn na jižní straně budovy z důvodu havárie okapu. Na základě prosby a domluvy s panem starostou nám byly obcí poskytnuty finance na opravu okapů. Velmi nám také pomohli zaměstnanci obce při čerpání vody z kotelny a ze šaten.
 •  
 • K 8.6 nastoupila paní ředitelka Mgr Votavová na MD a její práci bude po čase její nepřítomnosti vykonávat zástupkyně paní Foldová.
 •  
 • Ve dnech 19.-21.6 byl školou objednán kontejner od společnosti ASA  na vyklízení komunálního odpadu z půdy, sklepa, dílny, kabinetu a zahradní dílny.
 •  
 • 24.6 proběhla poslední 3. návštěva pana Heráka ze společnosti SCIO – a tím byl ukončen preventivní program proti šikaně.
 •  
 • 25.6 pasování prvňáků- písaři, čtenáři, počtáři... souhrnná zkouška prvňáčků
 •  
 • V posledním červnovém týdnu se připravovala škola na prázdninový režim. Proběhl sportovní den na školním hřišti, pracovalo se na školních pozemcích, sklízela se úroda, vařilo se. Opekli se společně vuřty a za odměnu se šlo s dětmi na zmrzlinu na lázeňskou kolonádu.
 •  
 • 28.6 rozdání vysvědčení a slavnostní ukončení školního roku 2013/2014 (jedna žákyně neprospěla, 8 žáků prospělo s vyznamenáním a ostatní žáci prospěli bez neomluvených hodin.
 •  

ČERVENEC-

 • V průběhu měsíce byl ve školním kabinetě proveden celkový úklid a kontrola pomůcek. Byla provedena aktualizace evidence stavu učebnic- dokoupily se a zařadily do seznamu nové aktuální učebnice a PS, které korespondují s naším ŠVP. Zastaralé, poškozené učebnice a PS byly vyřazeny.

 

SRPEN-

 • V posledních srpnových týdnech byly na západní straně budovy nainstalovány plastová okna. Na financování se podílel částkou 76 000Kč OÚ Lázně Libverda, za kterou velmi děkujeme.
 •  
 • Dále byly opraveny elektrické zásuvky ve třídě II.
 •  
 • Poslední týden- proběhl na škole celkový úklid budovy a přípravy tříd na školní rok 2013/2014
 •  
 • Do pracovního poměru na místo učitelky nastoupila p. Mgr. Hovorková
 •  

ZÁŘÍ-

 • Do školy na školní rok 2013/2014 nastoupilo 25 žáků a během měsíce září přibyli ještě 2 žáci. Celkově je nyní zapsáno 27 žáků (1 žák překračuje stav kapacity školy)
 • Žáky vzděláváme dle ŠVP  „Učíme se pro život“, který odpovídá RVP  ZV (9 žáků) a dle ŠVP „Venkovská škola“, který odpovídá RVP LMP (16 žáků) a ŠVP pro RVP ZV speciální „Šťastná škola“ (2 žáci¨)
 • Ve škole pracují 2 učitelky, 1 zástupkyně a 1 asistentka pedagoga, která zároveň zastává funkci školnice a uklízečky.
 • Školní vyučování začíná v 7.30h a ukončeno je nejpozději ve 13h. Výuka je uzpůsobena (z důvodů dojíždějících žáků, aby měli možnost stíhat spoje) formou výuky v blocích.
 • 16.9 schůzky SRPŠ
 • 23.9 proběhla návštěva polské školy v Lázních Libverdě, odkud jsme společně odcestovali do LBC. Navštívili jsme společně Botanickou zahradu a Ještěd. Vše bylo naplánováno, žáci pracovali v českopolských skupinách .
 • 25.9 plánovaná návštěva kina Frýdlant- projekt pořádaný společností Planeta 3000- Příběhy dávné Lemurie (žáci 3.-9.ročníku)
 • 26.9 dopravní hřiště ve Frýdlantu- dopravní výchova (žáci 4.-5 r)

ŘÍJEN-

 • 7.10 se uskutečnil 3.výjezd do Polska. Vyhodnocení výtvarné soutěže na téma Ještěd. Návštěva výtvarných dílen- malování vitráží, keramická dílna, vycházka do historické části města- parku, s aktivitami v přírodě. Práce ve skupinách.
 •  
 • 14.10 proběhla na škole beseda s autorem knížky Ze života čubičky Qvídy s panem Holánem.
 •  
 • Ve 3. týdnu proběhla na škole kontrola z libereckého kraje, ohledně financí školy spojená s kontrolou dokumentů o vřazení žáků. Vše bylo shledáno bez závad.
 •  
 • 25.10 slavnostní ukončení projektu s polskou školou Slunce je eko. Poláci přijeli do Lázní Libverda, kde se projekt a vzájemná spolupráce nejdříve vyhodnotili a pak jsme společně odcestovali do Liberce- proběhla návštěva ZOO a Babylonu- Iqparku.
 •  
 • 27.-28.10 podzimní prázdniny
 • 30.10-1.11 ředitelské volno (příprava třídy a organizace provozu pro otevření Školního klubu)
 •  

LISTOPAD-

 • od 4.11 funguje při škole Školní klub pro I.stupeň. Klub využívá celkem 10 dětí. Stravování nám zajišťuje místní MŠ. Činnost klubu je od 11.10h do 16h a jeho náplní jsou relaxační a oddychové hry, výtvarná činnost a prohlubování sociálních vztahů mezi dětmi. Obědy si hradí žáci a pobyt je hrazen školou
 •  
 • 7.11 již po třetí jsme se přihlásili a byli jsme přijati do odpadové kampaně Litter Lees, ve které budeme pracovat a vystupovat jako Ekoškola. Opět v rámci celého školního roku.
 • Pokud splníme všechny dané podmínky a budeme aktivní, máme možnost získat finanční prostředky ve výši cca 8 500Kč.
 • 14.11 divadelní představení v libereckém PKO „Moje tělo, můj hrad“ (žáci 1. stupně)
 • 26.11 projektový den „Vánoční dílna“ v rámci kterého jsme se připravovali na vystoupení a pracovali jsme na výrobcích na prodej ve stánku u příležitosti rozsvícení Vánočního stromu v Libverdě.
 • 29.11 akce v Lázních Libverda „ Rozsvícení Vánočního stromu“- vystoupení žáků a prodej ve stánku. Do tvoření výrobků se dobrovolně zapojili i rodiče žáků a tím napomohli k rozšíření sortimentu a většímu zisku z prodeje... ten letos činil cca 2240kč. Výtěžek bude použit na vánoční besídku a dárky pro děti.

PROSINEC-

 • 1.12 proběhla v rámci Sociální hodiny (žáci i učitelé celé školy) cvičná evakuace žáků z budovy v důsledku nebezpečí požáru.
 •  
 • 3.12 ozdobení vánočního stromku před hejnickou bazilikou a výzdoba okna na chodbě hejnického kláštera
 • 5.12 projektová výuka „Čertovká škola“. Žáci i učitelky strávili vyučování v maskách čertů a čertic a učilo se „čertovsky“. Na závěr se tvořilo a nechyběla ani malá nadílka.
 • Na 18. a 19.12 je plánováno zdobení vánočního stromku ve škole a stromku pro zvířátka na pozemku školy. Pečení cukroví a příprava salátu na vánoční besídku.
 • 20.12 se uskuteční Vánoční besídka, na kterou jsou pozváni i rodiče a bývalí žáci školy. Proběhne krátké vystoupení žáků, hry, společný oběd a vánoční nadělování ve škole.

 

V tomto školním roce se velice zlepšila spolupráce rodičů se školou.

 Např. Pan Libenský několikrát vypomohl s havarií odpadní roury ve sklepě v šatně a šatnu vymaloval. Paní Mojžíšová připravila velké množství výrobků na vánoční prodej. Paní Leitnerová částečně poskytla materiál na vyrábění. Paní Martinková a Tobišková aktivně vypomáhají při různých akcí přípravou občerstvení. 

Do dnešního dne jsme nemuseli řešit větší problémy týkající se chování žáků, neomluvené hodiny a ni velký počet absencí. Pouze jeden žák je toho času na diagnostickém pobytu na dětské psychiatrii v LBC, ale z rodinných důvodů.

V dalším kalendářním roce plánujeme částečnou opravu budovy- nátěr střechy, další část oken, pokud nám bude přidělen další příspěvek:-)...

Znovu jsme zapojeni do projektu Ovoce do škol, v rámci kterého každý měsíc žáci jednorázově obdrží ovoce, jogurt či nápoj.

V rámci EKOŠKOLY chceme získat další ohodnocení za činnost v projektech a výtěžek použít na vybavení školy.