Činnosti školy

Naivní divadlo v Liberci - žáci 2. stupně (24. února 2024)

Kultury je také třeba, a proto se dnes žáci 2. stupně  vydali do Liberce na divadelní představení "Řekl bych vtip a umřel bych smíchy". Představení bylo moc hezké a vtipné. Vyprávělo příběh o rodičích, kteří hledají své ztracené děti a dostávají se přitom do světa počítačových her, skrze které své děti nejenom naleznou, ale více jim i porozumí. 

Bruslení dětí 1. stupně (24. února 2024)

I žáci 1. stupně mohli zakusit radost z pohybu na bruslích. Ukázalo se, že mezi nimi jsou velice zdatní bruslaři a někteří "přebruslí" i starší děti. 😃 Všichni si bruslení moc a moc užili, včetně pedagogů a asistentek. 

Výcvik na bruslích - žáci 2. stupně (20. - 23. února 2024)

Od pondělí do čtvrtka žáci 2. stupně trávili školní čas ne ve školních lavicích, ale na lední ploše frýdlantského zimního stadionu. Cílem bylo ovládnout nebo zdokonalit naše bruslařské dovednosti. Dny strávené na ledě jsme si nakonec všichni moc užili a jízdu po kluzkém povrchu, obuti do bot vylepšené ostřím, nakonec zvládli všichni. Mnozí z nás se s bruslemi těžce loučili. Bylo to SUPER !!!👍

Masopust ve škole (13. února 2024)

I v letošním roce jsme prožili masopustní úterý v maskách, s dobrotami a se spoustou radosti, her i tance. Ani letos nechyběly dětem i dospělým nápady. Krásné masky byly zdrojem veselí i obdivu. Celým dnem nás provázela paní učitelka Hovorková, která nakazila všechny svým nezměrným optimismem a dobrou náladou. Tradičně jsme si den užili, a ti kteří náhodou nebyli,
o mnoho přišli :-).

Logické myšlení - 1. stupeň (7. února 2024)

Lesní pedagogika- povídání o lese (16. ledna 2024)

Dnes nás ve škole navštívili revírníci z LČR, se kterými jsme si povídali o lese. Dozvěděli jsme se zajímavé informace o zvířatech, pro které je les jejich domovem. Zahráli  jsme si stopovací hru, poznávali stromy a jejich plody, mohli jsme i osahat různé druhy kožešin a parůžků. Dnes už víme, že bychom se měli snažit mít v pokojíčku uklizeno a čisto jako jezevec. Ale z lišky si příklad brát nebudeme. Jelikož její nora uklizeností vůbec neoplývá a cítit je prý z velké dálky. Větší žáci se dozvěděli informace o růstu stromů, vyzkoušeli si jak se měří jejich výška a zkoumá jejich stáří. Byla to moc příjemná návštěva. Děkujeme.

Vánoční besídka (21. prosince 2023)

Vánoce již klepou na dveře a takové Vánoce nanečisto si každý rok organizujeme i ve škole. Nechybí vánoční stromeček, cukroví, bramborový salát, dárečky,...a pohodové dopoledne, kdy si společně zazpíváme vánoční koledy, předvedeme ostatním různé scénky, vystoupení, připomeneme si vánoční zvyky, zasoutěžíme si, rozdáme si dárečky. A tak tomu bylo i letošní Vánoce.  

Bramborový salát k Vánocům patří (21. prosince 2023)

I když v dnešní době mnozí vánočního kapra nahrazují řízkama, vinnou klobásou nebo pstruhem, bramborový salát na štědrovečerním stole v mnoha rodinách nechybí. I my jsme si ho na naši tradiční vánoční besídku připravili. Těšit nás může to, že brambory a cibule byly z naší zahrady.

Předvánoční dobrota pro ptáčky (19. prosince 2023)

Zima je za okny, Vánoce před námi a paní učitelka Hovorková se rozhodla, že s těmi nejmladšími žáčky připraví hostinu i pro ptáčky. A tak začali "vařit" a vykouzlili dobrotu, kterou ptáčci snad nepohrdnou.

Výroba dobrot pro ptáčky a kaskadérské kousky paní učitelky Hovorkové, kvůli jejich pověšení.

Rychle! Než nám roztaje!!! (12. prosinec 2023)

Protože jste bystří návštěvníci našeho webu, tak vás zajisté hned napadlo co že je ohroženo rychlým táním. Ano, jde o sněhovou nadílku, která některé z řidičů zaskočila, ale nás mile potěšila. Proto se žáci prvního stupně rychle vydali ven, užít si to bílé potěšení.

Mikuláš ve škole (5. prosince 2023)

Mikuláši, Mikuláši,
proč mě tu dnes čerti straší,
já nezlobím maminku,
jenom někdy, chvilinku
a pak běžím dát jí pusu
- a pak tiše, bez rámusu
jdu si s tátou hrát
nebo tiše spát.

A přišel! Přivedl si i dva hodné anděly, ale přítomni byli i neodbytní čerti. Ti si však nakonec nikoho do pekla neodnesli, i když někteří z nás to měli pěkně nahnuté.

Statečně před Mikuláše předstoupili všichni žáci, ale některé si čerti poznačili černým uhlíkem. Ti se budou následující rok muset hodně snažit.

Předvánoční dílničky (22. listopadu 2023)

Přiblížil se adventní čas a s ním i rozsvěcení vánočního stromu v Lázních Libverda. Proto jsme ve škole usedli do lavic a tvořili, tvořili a tvořili. Pod našima rukama tak vznikla spousta hezkých výrobků. Využili jsme různé druhy materiálů, vyřazené skleničky, nařezané dřevěné placičky, nastřádané zbytky vlny,.....  Výrobky si pak mohli odnést libverdští občané z předvánočního rozsvěcení stromku v Libverdě.

Pečeme vánoční cukroví (27. listopadu 2023)

Snad každý z nás má Vánoce spojené s vůní mandarinek, pomerančů, jehličí, františků a samozřejmě cukroví. A tato vůně se rozlila i po naší škole. To když se starší žáci dali do pečení vánočního cukroví. Pro mnohé to byla i zkouška trpělivosti, protože neujídat je těžké. Zvláště, když je to tak dobré, a tak krásně to voní. :-)

Halloween ve škole (3. listopadu 2023)

V pátek 3. 11. se po chodbách naší školy začaly pohybovat prapodivné postavy. Některé vypadaly i dosti strašidelně. To jsme se rozhodli oslavit halloweenský svátek u nás ve škole. Část dětí se dle anglického návodu vrhla na pečení dýňové bábovky a brownies. Další skupina se vyřádila při dlabání a vyřezávání dýní a ti ostatní výtvarně tvořili, vyrobili si Frankensteiny. Poté jsme se sešli u Čarodějnického kvízu, odkud se odvážní jednotlivci vydávali na tajemnou cestu k rodině Dýňáků, kteří se nám usídlili ve sklepě. Cesta byla osvícena pouze svíčkami. Zjistili jsme, že školu máme plnou odvážlivců, k Dýňákům došli úplně všichni. :-)

Zde jsou zachyceni všichni, kteří se našeho halloweenského setkání zúčastnili.

Sušíme křížaly (říjen, listopad 2023)

Na zahradě máme malou jablůňku, na té jsme se v letošním roce dočkali prvního jablíčka. Možná namítnete, že z toho mnoho křížal nenasušíme, což máte pravdu. Ale my máme i hodné sousedy a dostali jsme nabídku, abychom si přišli natrhat a posbírat jablka na jejich zahradu. Nabídku jsme neodmítli, a tak jsme krájeli a sušili, krájeli a sušili, krájeli a sušili,..... skoro celý říjen a listopad :-). Za jablíčka ještě jednou děkujeme.

Od jablíčka k moštu - 1. stupeň (16. října 2023)

Po delší době jsme zavítali s žáky 1. stupně do Ekologického centra Střevlik v Oldřichově v Hájích. Program "Od jablíčka k moštu" zahrnoval seznámení s pěstováním jablek, s různými odrůdami jablek a s rolí včel v procesu výroby ovocných šťáv. Jablíčka jsme ochutnali, vyhodnotili a následně i vlastníma rukama zpracovali. Výroba moštu byla zakončena ochutnávkou. Čerstvý mošt byl vynikající. Počasí nám přálo, a tak i cesta do Mníšku na nádraží byla velmi příjemná.

Dojeli jsme vláčkem do Mníšku a došli pěšky do střediska ekol. výchovy do Oldřichova, kde jsme se účastnili programu, který se týkal jablíček a jejich zpracování.

Podzim

Podzim dohnal i naši školní výzdobu a my se můžeme opět očima kochat krásnou podzimní vílou, která zdobí hlavní vchod do naší školy.

Planeta Země 3 000 - Kambodža + frýdlantský zámek (20.9. 2023)

Ve středu 20. 9. 2023 jsme spojili dvě kulturní akce. Nejprve jsme navštívili kino ve Frýdlantu, kde byl pro nás připraven cestopisný dokument o Kambodži z mnohaletého cyklu Planeta Země 3000. Po velmi zajímavém filmovém představení jsme se přemístili na zámek Frýdlant. Absolvovali jsme dětský prohlídkový okruh, kde žáci obdivovali krásné zámecké interiéry. Počasí nám přálo, tak nám zůstaly moc hezké vzpomínky. 

Navštívili jsme zámek Frýdlant. Interiér je nádherný. Prošli jsme se zámeckými pokoji, ve kterých bydlela poslední majitelka frýdlantského zámku.

Kluci a oblíbenec hraběcí rodiny medvěd Ali, Verča a krásné umyvadlo a úžasný dětský pokoj.

Na nádvoří frýdlantského hradu a zámku.

Den IZS Frýdlant (15. 9. 2023) 

Den integrovaného záchranného systému se letos konal 15. září. Ukázky práce všech složek IZS s možností praktického vyzkoušení zaujal a potěšil zejména mladší žáky. Počasí nám přálo, a tak to bylo velmi příjemně prožité dopoledne.

Seznámili jsme se s prací policie a zhlédli ukázků dovedností policejních koní.

Prohlédli si vybavení sanitních vozů.

Vyzkoušeli jsme si vojenskou výzbroj.

Zajímala nás i práce hasičů a dalších záchranných složek.

IZS se účastnili i naši starší žáci, jen jsme je nestihli nikde fotograficky zachytit :-).

Slunečnice, slunečnice, slunečnice (14. 9. 2023)

Takovéto slunečnice "vykvetly" pouze na jednom jediném místě v Libverdě. Ptáte se kde? Ve třídě, pod rukama našich nejmladších žáčků. A móóóc se jim povedly. 


Žlutavé slunečnice a jejich "pěstitelé".

Sladký začátek školního roku (8. 9. 2023)

Je dobré si zpříjemnit začátek školního roku něčím dobrým. Proto jsme se vydali na lázeňskou kolonádu "zkotrolovat" jak dobrou zmrzlinu mají a do těla dodat energii, kterou v tom letošním roce budeme ve škole (a nejen tam) potřebovat. Cestou zpět jsme se zastavili na hřišti, kde někteří z nás otestovali skluzavky, houpačky, průlezky, kolotoče,... Prostě vše, co na něm našli :-).

Sladké zastavení na kolonádě.

Naše řádění, ale i odpočinek na hřišti.

Prázdniny za námi - zahrada před námi (6.9. 2023)

Dříve než zasedneme na začátku školního roku do lavic, naše kroky zamíří na školní zahradu, to abychom tu rozbujelou vegetaci dostali trošku pod kontrolu a zjistili, co že nám to na našich plantážích stihlo dozrát a dorůst.

Zarostlá zahrada před našim zásahem a naše bramborové výnosy. 

Sklidili jsme fazolky, rajčátka a dali do pořádku i odpočinkovou část zahrady. 

Pracovalo se úplně všude :-)

Takto vypadala naše zahrada v závěru našeho snažení.

Certifikát SIRIRI

Ještě jednou chceme všem zúčastněným poděkovat za uskutečnění podpory pro Afriku. Výtěžek z květnového prodeje sazenic byl předán organizaci Siriri, která nám tuto akci umožnila a zde je výsledek naší práce. Cesta za hrnečkem (14. 6. 2023) 2. stupeň

Fotky zachycují některé aktivity z dnešního dne, který jsme strávili v keramické dílně v Bílém Potoce. Zde jsme se dozvěděli od výtvarnice Květuše Gebrt Strunové spoustu zajímavých informací týkající se práce s keramickou hlínou, postup vzniku hrnečku a následně jsme si mohli vybraný hrneček odekorovat. Bylo to příjemně strávené dopoledne 😃.

Školní výlet Harrachov - návštěva sklárny a Mumlavských vodopádů (9. června 2023)

Školní výlety jsou nedílnou součástí roku ve škole. My jsme letos vyjeli do místa ne až tak vzdáleného, naším cílem byl Harrachov. Výlet jsme započali prohlídkou Sklárny Novosad a syn, kde jsme mohli nahlédnout pod ruce zručných sklářů. Málokdo z nás do té doby viděl sklářskou huť a samotný proces výroby "obyčejné" skleničky. Až po zhlédnutí práce sklářů jsme si uvědomili jakou šikovností musí oplývat, a že toto řemeslo není žádná legrace. Souhra sklářů při výrobě jedné jediné skleničky byla patrná. Navíc se skoro vůbec nezastavili, prostě to muselo, jak se říká, "odsýpat". Navštívili jsme i nejstarší brusírnu v České republice a mohli tak obdivovat krásu skla broušeného. Naše kroky poté zamířili do Muzea skla, kde jsme si prohlédli výrobky mistrů sklářů dob nynějších i minulých. Ze sklárny jsme se vydali pěkně po svých, směr Mumlavské vodopády. Cestu nám "zpříjemnil" malý deštík, ale jelikož nejsme z cukru, k vodopádům jsme doputovali všichni. To vám byla nádhera. Kdo měl možnost Mumlavské vodopády navštívit osobně, ví o čem mluvím. I počasí se umoudřilo,tak jsme si jejich velikost a krásu mohli vychutnat bez velkého spěchu. Po krátkém občerstvení jsme se vydali zpět do Harrachova, kde na nás čekal autobus. Tím jsme se navrátili do našich domovů. 

Návštěva sklárny a procházka k Mumlavským vodopádům.

Setkání se spisovatelkou dětských knih (7. 6. 2023)

Šicí workshop (24. + 25. května 2023)


Žáci 1. stupně navrhují, tvoří, šijí.

I pro žáky 2. stupně byl připraven program týkající se dovedností tvorby a práce s textilem, navíc se dozvěděli i nějaké informace o profesi švadleny.

Kroužek vaření a šití (2. pololetí tohoto školního roku)

Začátkem druhého pololetí některá děvčata naší školy projevila zájem zdokonalit se ve vaření a chtěla se seznámit se základy šití. Proto se paní asistentka Sýkorová rozhodla , že povede kroužek vaření, kde si děvčata budou moci osvojit kuchařský um a rozjede i kroužek šití, kde si budou moci vyzkoušet šikovnost svých rukou a vytvořit drobné dekorační předměty z textilu. Na kroužku vaření se pustily jak do jídel sladkých - připravily tak palačinky, různé druhy koláčů, i velikonočního beránka. Nebály se však ani jídel hlavních - těstoviny se sýrovou omáčkou, čína s rýží,.. Nechaly se inspirovat i recepty norskými a romskými.  Na kroužku šití se naučily základní ruční stehy, ale vyzkoušely si i šití na stroji. Ve třídách tak máme na židlích nové podsedáky a na památku si ušily i pěkné polštářky. Šikulky to jsou! A paní asistentka také ;-).

Na fotografiích jsou zachyceny některé z uvařených, usmažených, upečených dobrot. Mňam.

Přípravy a šití podsedáků na židle.

Z Laser game do Severočeského muzea (19. května 2023)

Pátek 19. 5. si žáci 2. stupně obzvláštnili návštěvou dvou míst v Liberci. Takovým malým předdárkem ke Dnu dětí byla návštěva Laser game. Pokud nevíte o co jde, je to velice akční záležitost. Jste navlečeni ve speciálních vestách, připadáte si trošku jako hvězdný hrdina,  do ruky vám dají speciální pistolku a rozdělíte se na týmy. Ty se snaží získat co nejvíce bodů zásahem svého protihráče. Musíme připustit, že si to užily nejen děti, ale i paní učitelky s asistentkami. Poté jsme se vydali kolem liberecké radnice do Severočeského muzea, kde jsme vystoupali na muzejní věž. Při výstupu jsme mohli obdivovat nejdelší žebřík ze skla na světě o délce 26 m. Zdi obzvláštňoval  videomaping zachycující nejdůležitější mezníky sklářské historie. Došlo i na prohlídku vlastního muzea. Den jsme si plně užili.


Na fotografiích si můžete prohlédnout průřez naším dnešním dnem - z Lasergame do Severočeského muzea v Liberci.

Dobrodružství z poznání - na výpravě do ZOO (16. května 2023)

Tento den jsme nezůstali ve školních lavicích, ale vydali jsme se do liberecké ZOO, kde na nás čekalo setkání s lektorem libereckého ekologického střediska DIVIZNA Ing. Leošem Havle, který v zoologické zahradě nějakou dobu i pracoval. A bylo to setkání velice příjemné. Získali jsme spoustu informací o chovaných zvířatech, jejich přirozeném prostředí a roli zoologických zahrad při jejich záchraně. 

Putování po zahradě nás velice bavilo - viděli jsme spustu zvířat, dozvěděli jsme se mnoho informací a pandu červenou by si přál domů asi každý z nás. :-)

Knihosaurus (13. května 2023)

I v letošním roce se naše škola zapojila do akce podporující lásku ke knihám nazvanou Knihosaurus. V sobotu se tak na náměstí frýdlantské radnice sešli mnohé knihosauřice a knihosauříci ze škol Frýdlantska, aby si prohlédli knihosauří komiksi, zhlédli pohádky, zazpívali si píseň s dětmi z Bílého Potoka a užili si vystoupení Divadla Čučka. Tak zase za rok na viděnou :-) a knihám 3x zdar, zdar, zdar.

Náš knihosauří komiks - Polednice

Děkujeme, děkujeme, děkujeme (11. května 2023)

Ptáte se komu? Všem, kteří spolu s námi podpořili dobrou věc a přišli si ve čtvrtek 11. 5. koupit námi vypěstované sazeničky afrikánů, rajčátek, paprik, okurek, muškátů,... Tím se zapojili do projektu Afrikány pro Afriku. Nakonec se nám podařilo prodat vše, co jsme vypěstovali, a tak jsme dospěli ke krásné částce 3 540 Kč. Tyto peníze budou odeslány organizaci SIRIRI, která podporuje projekty v jedné z nejchudších zemí světa, ve Středoafrické republice.

Musíme samozřejmě  pochválit naše děti a paní učitelky, které se do této akce zapojily. Bez jejich práce a péče o pěstované sazeničky bychom opravdu neměli co prodávat. Doufáme, že vybrané penízky alespoň trochu zlepší život obyvatelům vzdálené africké země.

Ještě jednou díky moc!

Naše sazeničky a nakupující :-)

Afrikány pro Afriku II. (1. května 2023)

UŽ SE TO BLÍŽÍ!!! Sazeničky rajčátek, paprik, okurek, afrikánů jsou stále větší a větší. Pojďte spolu s námi podpořit projekt Afrikány pro Afriku a zakupte si u nás některou z výše jmenovaných sazeniček. Peníze poputují na projekty organiace SIRIRI, která pomáhá občanům Středoafrické republiky. Více se o této organizace, ale i potřebné pomoci, můžete dočíst na webu:  https://siriri.org     

11. 5. 2023 v 9. hod ráno otvíráme na zahradě školy obchůdek, kde si vybranné sazeničky můžete zakoupit. Prodej bude  probíhat do 16. hod. PŘIJĎTE a POMÁHEJTE S NÁMI. Předem děkujeme.

Seli jsme, přesazovali, vytvářeli venkovní informační ceduli týkající se akce Afrikány pro Afriku, tvořili plakátky a přemítali, kolik asi lidí se do našeho projektu zapojí.

Vuřtíková opékačka (28. dubna 2023)

Čarodějnice se už blíží! Na mnohých místech tento víkend zaplanou malé i větší ohně. K nim se pak slétnou čarodějnice, čarodějové, i obyčejný lid, aby si užili společnou zábavu a opekli nějakou klobásku, či vuřtíka. A to jsme si dnešní den trošku natrénovali. Sešli jsme se na naší zahradě, abychom si společně opekli vuřty, popovídali si u ohně a následně si dali fotbálek na našem hřišti. Kromě vuřtíků jsme měli i zdravější verzi občerstvení, česnekovou pomazánku, kterou nám připravili naši mladší žáci. V neděli všem ženám přejeme: "Letu zdar!"

Konečně trošku slunečné, čarodejnické opékání.

Záchranáři Jizerskohorských bučin (24. dubna 2023)

V roce 2021 se Bučiny v Jizerských horách staly první českou přírodní památkou zapsanou na seznam UNESCO. Co to ale znamená? A proč do vytvořeného seznamu patří i naše stromy a lesy? To bylo náplní tohoto projektu, který jsme propojili i s důležitými zachránci lidských životů,  a těmi jsou členové Horské služby v našich Jizerských horách. Nejprve jsme si připomněli důležitost ochrany lesů a přírody, která nás obklopuje, přínos pro naše životy, dodržování pravidel pohybu. Vysvětlili si co vlastně UNESCO znamená. Následně jsme přešli k situacím, ve kterých nám mohou pomoci členové Horské služby. Vyslechli jsme si přednášku záchranáře HS pana D. Havla, který nás seznámil s nelehkou prací záchranářů, bezpečným pohybem v horách, s podmínkami přijetí do řad Horských záchranářů. Zhlédli jsme zajímavou prezentaci a ochotně dostali odpovědi na naše dotazy. A co si z toho odnést? Vyrazme poznávat krásu přírody, která nás obklopuje, dodržujme pravidla a chovejme se tak, aby nám ty hory a lesy dlouho vydržely a my jsme pomoc Horské služby nepotřebovali.

Pan záchranář vysvětluje dětem, jak přežít zával laviny.

Den Země (21. dubna 2023)

22. 4. má Země svátek. My jej oslavili již o den dříve. Pro nás je to den, kdy po zimních měsících vyrazíme na naší školní zahradu, abychom ji dali po zimě trošku do pořádku. Vezmeme do rukou motyčky, lopaty, nůžky a začneme "řádit". Ne jinak tomu bylo tento den. Vypleli jsme záhony, přeházeli kompost, ostříhali růže a vysoké traviny, posekali zahradu a vyseli ředkvičku, mrkev, hrášek a zasadili cibuli. Jen ty brambory se ještě nedočkaly. Ale to snad brzy doženeme :-).

A tak jsme stříhali, hrabali, přehazovali, okopávali, a pak se také kochali :-).

Také jsme vyseli hrášek, mrkvičku, ředkvičku a zasadili cibuli. To bude úroda!

Na výpravě za mlokem (11. dubna 2023)

Nástup do školy po velikonočních prázdninách jsme si zpříjemnili vyučováním v přírodě. Pod vedením paní lektorky ze Střediska ekologické výchovy v Hejnicích jsme zamířili na "mločí magistrálu", která se nachází v Jizerskohorských bučinách. Již cestou do bučin plnili naši žáci různé úkoly a hravou formou se seznamovali s novým živočichem a jeho způsobem života. V lese pak žáci poznávali u horských potůčků místa, kde se mloci rozmnožují a v horské strání hledali místa, kde se mloci pohybují a ukrývají. Počasí nám ten den moc nepřálo, ale paní lektorka měla zásobu tak zajímavých her a činností, že nám ani déšť moc nevadil.

Mloci v akci.

Tvořivé Velikonoce (31. března 2023)

Velikonoce se přiblížily, a tak jsme si připomněli historii těchto svátků,velikonoční symboly, pranostiky a zvyky. Velikonočně jsme se naladili i na tvořivých dílničkách v Novém Městě p. S., kde jsme si mohli nazdobit perníčky, pomalovat vajíčko voskem, vyrobit ozdobnou krabičku a vytvořit si přírodní dekoraci na stůl. Navíc jsme se dozvěděli mnohé informace ze života pilných včeliček.

Afrikány pro Afriku (březen 2023)

- více se dozvíte v sekci Ekoškola.

Návštěva Městské knihovny v Hejnicích (14. března 2023)

Březen- měsíc čtenářů. Proto jsme se rozhodli navštívit místo, které někteří z nás, zas až tak často nenavštěvují. Což je ovšem velká škoda. Vydali jsme se do  Městské knihovny v Hejnicích, kde byl pro nás připraven program. Na začátku jsme se  od paní knihovnice E. Prokešové dozvěděli, jak taková knihovna funguje, kdo se může stát čtenářem a jaké všechny služby nabízí. Vyzkoušeli jsme si vyhledat zadané knihy umístěné v jednotlivých regálech knihovny. Poté byly všechny následující aktivity spojeny s nadcházejících jarem (motivovány zvířaty - mláďaty, rostlinami na jaře), uvědoměním si nutnosti ochrany přírody, tříděním odpadů a zajímavou aktivitou byla i Konference o spánku živočichů. Kdy si žáci museli nejprve načít informace o vybraném živočichovi, vytáhnout nejdůležitější body a přepsat je na jednotlivé čtvrtky, doplnit ilustrací a hlavně odprezentovat před ostatními vědci z jednotlivých univerzit. Těmi byli ostatní žáci naší školy. Ani řečnický pultík nechyběl :-). Návštěva knihovny byla úžasným zpestřením naší výuky a musíme moc poděkovat paní knihovnici za skvěle připravený program. Žáci 2. stupně na konferenci o spánku zvířat :-)